Z aktivit mladých hasičů

Jaro je tady a s ním  zahájení nové soutěžní sezóny v požárním sportu. Letos je to událost opravdu očekávaná, neboť díky opatřením proti šíření koronaviru se dva roky podobné projekty nemohly konat.
A jak se naši mladí hasiči připravovali?  Již 9. dubna se v humpolecké hale TJ. Jiskra konal závod čtyřčlenných štafet, kde v konkurenci padesáti týmů obsadili naši  desáté a dvanácté místo. Akci pořádala okresní rada mládeže Pelhřimov.

Ve dnech 20.-24.4. jsme uskutečnili přípravný táborový pobyt, kam se vypravilo třicet dětí  a doprovod. Dočasným domovem pro výpravu se stala základna Domu dětí a mládeže v Hříběcí. Program byl postaven na branné a sportovní tématice, zdokonalování v hasičských dovednostech, zkrátka pobytu v přírodě. Součástí jsou vždy výlety do okolních měst. Vypravili jsme se do jihlavské ZOO a Muzea rekordů v Pelhřimově. Vyvrcholením a neoblíbenější součástí tábora je vždy branný závod a noční hra.

Čím nejlépe zakončit duben? Samozřejmě, že tradičním pálením čarodějnic a lampionovým průvodem obcí. Ten letošní vedl z hřiště Rafanda před budovu osadního výboru, kde došlo k zapálení čarodějnické vatry. O občerstvení se skvěle postaral personál hospody U Dubu a dvojice hudebníků zahrála spoustu známých hitů v opravdu  životní formě.
Sedmého května pořádal náš sbor již  XIX. ročník soutěže O pohár obce Hněvkovice, která je započítávána do Ligy mladých hasičů okresu Pelhřimov. Na toto úvodní kolo  ligového seriálu se sjelo dvacet čtyři týmů rozdělených po dvanácti do dvou kategorií. V kategorii mladších družstev se tentokrát zadařilo méně a naše dva týmy obsadily devátou a dvanáctou pozici.  V kategorii starších už přišla i opravdová medailová radost, když tým Hněvkovice I vybojoval třetí místo a Hněvkovice II místo sedmé.
Všichni doufáme, že v tomto roce se další závody budou konat a nedojde již k žádnému výraznému pandemickému omezení.

Protože v Hněvkovicích v současné době již několik let nemáme dostatečně velký sportovní areál na konání  soutěží, našel SDH letos azyl v Petrovicích, kde nám místní fotbalový klub ochotně zapůjčil hřiště. Děkujeme touto cestou petrovickým za pomoc a samozřejmě také všem rodinným příslušníkům a sympatizantům za organizační i technické zajištění a kvalitní přípravu všech uskutečněných aktivit. Bez podpory nadšených lidí by nešlo dělat nic.

Závod štafet v hale TJ. Jiskra, 9.4. 2022

Lampionový průvod 2022
Hořící oheň 30.4. 2022
Sportovní střelba v rámci branného závodu
Tábor Hříběcí ,duben 2022
Soutěž 7.5. 2022
Předávání cen těm nejlepším dětským družstvům, 7.5. 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *